71956-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Enköping: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehanteringssystem för Miljö- och Byggnadsförvaltningen
Referensnummer: KS2019/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Enköpings kommun inbjuder till anbud av digitalt ärendehanteringssystem för Miljöavdelningen på Miljö- och Byggnadsförvaltningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 900 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48310000 Programvara för dokumentredigering, 48333000 Programvara för kontakthantering, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen