2. Förfarande
Förfarande
Titel: Strategiskt affärsstöd åt Mässfastigheter i Stockholm AB
Beskrivning: Härmed inbjuder Mässfastigheter i Stockholm AB, leverantörer att inkomma med anbudsansökan på upphandling av konsulter inom strategiskt affärsstöd enligt de förutsättningar som anges i detta upphandlingsdokument jämte bilagor.
Intern identifierare: 23/20
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: se upphandlingsdokument
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79416000 Public relations
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandling av konsulter inom organisationsledning.
Beskrivning: se upphandlingsdokument
Huvudklassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79412000 Finansiella konsulttjänster
Optioner:
Beskrivning av alternativen: se upphandlingsdokument
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ekonomisk mest fördelaktig (1)