2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2023-1119 Arboristtjänster till Södertälje kommun
Beskrivning: Uppdraget avser ramavtal för arboristtjänster och därtill kommande arbeten inom Södertälje kommun. Uppdragen omfattar beskärningar, sektionsfällning, säkerhetsfällningar samt bortforsling med mera inom parker, tätortsnära skogar och bostadsområden. Konsulterande arborist för exempelvis trädvårdsplaner/trädplaner, trädskyddsplaner, inventeringar och utbildningsinsatser med mera. Välkomna med ert anbud!
Intern identifierare: 23/90
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77211500 Trädvård
Ytterligare klassificering (cpv): 77211300 Trädröjning, 77211400 Trädfällning, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 77341000 Beskärning av träd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000