2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtalsupphandling expertstöd inom området konnektivitet i vattendrag
Beskrivning: Tierps kommun har för avsikt att upphandla ett ramavtal för expertstöd för tekniska fiskvandringsvägar. Avsikten är att stödja avropande beställare vid frågor och arbeten med kommunens frågor gällande tekniska fiskvandringsvägar.
Intern identifierare: 2025-144
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000