See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Svets- och underhållstjänster för pannor och anläggningar - ramavtal för mindre uppdrag
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för beställning av svetstjänster och mekaniskt underhåll, främst avseende pannor och tillhörande utrustning, men även för andra liknande uppdrag inom Jönköping Energis verksamhet. Avtalet omfattar både planerade och akuta insatser av mindre resurskrävande karaktär, det vill säga arbeten som normalt kan utföras av 1–4 personer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112479:Lot:1