2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rullande material
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Region Hallands samlade behov av rullande material. Produkter som omfattas av upphandlingen är akutpatientvagn, undersökningsbrits, provtagningsstol, gynstol, transportrullstol, infusionsställ, operationsstol, operationspall, vikskärm, källsorteringsvagn, rullcontainer, säckhållare, sparkcykel, bord, vagnar, övriga vagnar, skåp på hjul med dörrar, sopkärl.
Intern identifierare: RS231099
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192120 Sjukhussängar, 33192150 Behandlingsbritsar, 33192160 Bårar, 33192200 Bord för medicinska ändamål, 34430000 Cyklar, 44616200 Avfallstunnor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del