2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för förnyad konkurrensutsättning - Gatubelysning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för förnyad konkurrensutsättning av uppdrag av gatubelysningsarbeten såsom uppgraderingar till LED, nyanläggningar mm. Ramavtal kommer tecknas med upp till fyra (4) leverantörer under förutsättning att så många anbudssökande och anbud uppfyller upphandlingens samtliga obligatoriska krav.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45316100 Installation av utomhusbelysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120552:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34928500 Gatubelysning, 45316110 Installation av vägbelysning