Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Automation av steriltekniska enheten på Nya sjukhusområdet i Malmö
Referensnummer: 2021-O002747
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42417200 Transportörer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende automation av den nya Steriltekniska Enheten som byggs på Nya sjukhusområdet i Malmö.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42400000 Lyft- och hanteringsutrustning samt delar till sådan utrustning, 42997300 Industrirobotar, 44423300 Godshanteringsutrustning, 48921000 Automationssystem, 51500000 Installation av maskiner och utrustning, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen