See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omhändertagande av farligt avfall SuToHaMu
Beskrivning: Sunne, Torsby, Hagfors och Munkfors kommuner (SuToHaMu) har för avsikt att gemensamt upphandla transport och omhändertagande av farligt avfall från respektive kommuns återvinningscentraler till godkänd slutbehandlingsanläggning enligt gällande lagstiftning enligt instruktioner och bifogade handlingar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101462:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering