See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal hantverkstjänster fastigheter
Beskrivning: BR Fastighet äger och förvaltar kommunens fastigheter såsom skolor, förskolor, badhus, idrottsplatser mm. Dessa omfattar cirka 220 000 kvm. Denna upphandling avser ramavtal för senare avrop av hantverkstjänster för service, underhåll, reparation och rotarbeten. Ramavtalet omfattar både enklare service- och underhållsarbeten samt nya kompletta installationer. Kompletta installationer kan exempelvis bestå av modernisering av befintlig utrustning genom utbyte eller nyinstallation. För ramavtalet gäller ABT 06 för totalentreprenader om inte annat anges i samband med avrop.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Målning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98220:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Golvläggning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98220:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Sanering, vattenskador och skadedjur m.m.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98220:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Glasarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98220:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Rörläggning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98220:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Låsarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98220:Lot:6