Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss Bröstimplantat
Referensnummer: 2023-O002321
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33184100 Kirurgiska implantat
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne planerar att upphandla Bröstimplantat och har publicerat utkast på delar av upphandlingsunderlag som extern remiss. Vi välkomnar era synpunkter senast 2023-12-08. Mejl, handlingar eller brev som skickas till Region Skåne blir enligt huvudregeln offentlig handling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen