2. Förfarande
Förfarande
Titel: Besiktning av trycksatta anordningar
Beskrivning: Denna upphandling omfattar konsultuppdrag som projektledare för att identifiera och inventera enligt FTL programmet (Excel-format) till Region Västernorrland enligt bifogade filen 07.10 Objektlista FLT_MALL samt övrigt underlag, för efterlevnad av AFS 2017:3 med tillhörande rutiner. De objekt som kommer vara aktuella för uppdrag baserade på denna upphandling är belägna inom Västernorrlands län. FTV har bifogat underlag som endast behöver kompletteras för att uppnå rätt nivå på FTL.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119189:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 44615000 Tryckkärl, 44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl