72017-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
K-441 Projektingenjör ekonomi.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 11: Organisationskonsulttjänster [6] och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Projekt Hagastaden avser att upphandla en eller flera projektingenjörer för ekonomiska frågor och hantering inom projektet.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71244000 Kostnadsberäkning, kostnadsövervakning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.