72017-2020 - KonkurrensutsättningSverige-HALMSTAD: Möbler
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Begagnade möbler
Referensnummer: KS 2019/00646
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar begagnade möbler för Halmstads, Laholms, Hylte och Varbergs kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 9 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39130000 Kontorsmöbler, 39153000 Konferensmöbler, 39160000 Skolmöbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar begagnade möbler, främst kontorsmöbler. Upphandlingen genomförs för Halmstads, Laholms, Hylte och Varbergs kommun.