72024-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Systemtjänster och tekniska konsulttjänster – E-arkiv
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelE-arkiv
BeskrivningUpphandlingen omfattar införande och leverans av ett e-arkivsystem. E-arkivsystemet ska fungera som ett slutarkiv för långtidsbesvarande av digitala handlingar.
Intern identifierareSLF 435/23
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72252000 Dataarkivering, 72317000 Datalagring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareE-arkiv