See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 1 Mottagning och hantering av schaktmassor
Beskrivning: Upphandlingen omfattar mottagning och hantering av förorenade schaktmassor samt rena massor för deponi från markarbeten inom Ängelholms kommun. Även material såsom stubbar förekommer. Upphandlingen är uppdelad i åtta (8) separata delområden. Anbud kan lämnas på ett eller flera delområden. Delområden: 1. Schaktmassor - föroreningshalt upp till MRR (deponi) 2. Schaktmassor - föroreningshalt upp till KM 3. Schaktmassor - föroreningshalt överstigande KM, upp till MKM 4. Schaktmassor - föroreningshalt upp till IFA 5. Schaktmassor - föroreningshalt upp till FA 6. Schaktmassor - föroreningshalt överstigande FA 7. Stubbar 8. Restmaterial sorteringsverk (frånharp) Beställaren avser teckna ramavtal med upp till tre leverantörer per delområde. Ramavtalens planerade startdatum är 2026-01-12.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Schaktmassor - föroreningshalt upp till MRR (deponi)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110479:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Schaktmassor - föroreningshalt upp till KM
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110479:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Schaktmassor - föroreningshalt överstigande KM, upp till MKM
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110479:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Schaktmassor - föroreningshalt upp till IFA
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110479:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Schaktmassor - föroreningshalt upp till FA
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110479:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Schaktmassor - föroreningshalt överstigande FA
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110479:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Stubbar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110479:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Restmaterial sorteringsverk (frånharp)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110479:Lot:8