72045-2022 - ResultatSverige-Huddinge: Stadsplanering och landskapsvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trädvårdtjänster
Referensnummer: UH-2021-46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71400000 Stadsplanering och landskapsvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling omfattar trädvårdtjänster såsom konsultation, riskbedömning, inventering, beskärning, fällning, flisning m.m. Köp av huvudverksamhet - drift och underhåll av parker, gröna utemiljöer.
Upphandlingen är uppdelad i fyra anbudområden och omfattar:
Anbudsområde A – Utförande av trädvårdtjänster
Anbudsområde B – Stubbfräsning
Anbudsområde C – Lastbil med gripklo och såg
Anbudsområde D – Konsultativa tjänster
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71400000 Stadsplanering och landskapsvård, 77211400 Trädfällning, 77211500 Trädvård, 77341000 Beskärning av träd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
tjänster
Del nr: 3
77341000 Beskärning av träd, 77211500 Trädvård, 77211400 Trädfällning, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård
Del nr: 4