Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-konsultmäklare
Referensnummer: 22/134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultmäklare för IT-konsulter.
Lunds universitet avser att säkra sitt behov av IT-konsulter genom avtal med en huvudleverantör. Detta för att förenkla administrationen av konsultförsörjningen samt skapa en önskad kontinuitet vad gäller individer och kompetenser. Antagen leverantör kan förvänta sig en mix av långa/medellånga uppdrag men skall även kunna leverera efterfrågad kompetens till korta uppdrag med kort varsel.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72410000 Leverantörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen