72052-2025 - Resultat
Sverige – Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten – Ramavtal Markarbeten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Markarbeten
Beskrivning: Upphandlingen avses leda till ramavtal avseende markarbeten. Alla uppdrag är inom Norrköpings kommun. Det totala värdet för arbeten per år beräknas vara ca 10 MSEK exkl. moms. Takvolym för detta ramavtal är 50 MSEK exkl. moms, vilket är den volym som Hyresbostäder inte kommer att överstiga. Hyresbostäder har för avsikt att teckna avtal med fem (5) stycken leverantörer, förutsatt att så många giltiga anbud inkommer.
Intern identifierare: Unr 14/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000