2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grus, sand och stenmaterial, hämtning
Beskrivning: Grus, sand och stenmaterial, hämtas av Grums kommun
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103226:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 14211000 Sand, 14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast, 14212200 Stenmaterial, 14212300 Bokad och krossad sten, 14213000 Makadam, tjärmakadam och oljesand