Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extra lokalvård
Referensnummer: VMKF-U 2023.100
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att upphandla en eller flera entreprenörer vilka ska tillhandahålla lokalvårstjänster där KBAB Service ABs organisation inte räcker till för beställarnas behov.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen