Typ av upphandlande myndighet Annan typ: University
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RIE and ICP-RIE systems
Referensnummer: C 2023-0649
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Replacement of current RIE (Reactive Ion etching) and ICP-RIE (Inductively coupled plasma-RIE) systems in the MC2 Nanofabrication Laboratory, with new up-to-date systems. Tenders may be submitted for each one of the systems as well as for both systems in a combined offer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen