72072-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Omhändertagande av metallskrot
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omhändertagande av metallskrot
Beskrivning: VIVAB infordrar på uppdrag från Varberg Vatten AB och FAVRAB anbud avseende omhändertagande av kommunskrot, kabelskrot och bilbatterier. Upphandlingsvolymen är uppskattad och skall endast ses som ett riktmärke. Volymerna kan över- eller underskridas utan att övriga villkor skall förändras. Sorteringen på centralerna kan komma att förändras.
Intern identifierare: 25/164
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000