Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hopfällbara sängar för insatser
Referensnummer: 22/141
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier
II.1.4.
Kort beskrivning
Sängarna ska vara av typen hopfällbar gästsäng för vuxen. Sängarna ska ej vara för dagligt bruk. Sängarna kommer användas vid katastrofer-, eller flyktingströmmar-, under en kortare övergångsperiod innan permanent boende kan etableras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39522520 Tältsängar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen