Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Installation, service och reparation vitvaror
Referensnummer: UH-2022-66
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Installation, service och reparation av vitvaror i lägenhet/lokal (ej i storkök eller gemensamma tvättstugor) där Beställarens inte utför åtgärderna med egen personal.
Garantiåtgärder omfattas inte av detta avtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 51000000 Installation (utom programvara), 51500000 Installation av maskiner och utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Art: Installation, service och reparationer av vitvaror
Omfattning: I lägenheter inom Beställarens bestånd
Mängd: Efter avrop