720833-2022 - ResultatSverige-Karlskoga: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicintransporter - Reserverad upphandling
Referensnummer: 2022-019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlskoga kommun välkomnar till anbudsgivning avseende medicintransporter, inklusive transport av
prover m.m.
Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av bland annat transporter av
läkemedel samt upphämtning och transport av tagna prover.
Berörda verksamheter finns geografiskt placerade i Karlskoga centralort.
Upphandlingen genomförs som en reserverad upphandling (se vidare 3.5).
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60161000 Pakettransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen