See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport, mottagning och slutbehandling av tryckimpregnerat trä
Beskrivning: Upphandlingens syfte är att tillgodose UMs behov av transport, mottagning och slutbehandling av tryckimpregnerat trä som samlats in inom UMs renhållningsområden i kommunerna Aneby, Eksjö, Nässjö, Sävsjö och Vetlanda.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Se upphandlingsdokument
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001