See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal skade-entreprenör
Beskrivning: AB Stockholmshem har idag inget sammanhållet arbetssätt kring skador på fastighetsbeståndet. Det sker med underentreprenörer där samordning och kommunikation ligger på AB Stockholmshem. Man har nu ett behov av att engagera samarbetspartners som kan underlätta, genomföra och göra klart skadeärenden ”från ax till limpa”. Med detta menas att snabbt kunna undanröja fara för person eller sakskada och därefter som ett totalåtagande åtgärda skada på aktuella byggdelar i fastighetsbeståndet.
Intern identifierare: 2022-2452
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal skade-entreprenör