Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Övervakningsuppdrag
Referensnummer: SP 2022/152
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71700000 Övervakning och kontroll
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att på uppdrag av Stockholm Parkering utföra parkeringsövervakning av tomtmark med utfärdande av kontrollavgift enligt Lagen om kontrollavgift vid olovlig parkering (SFS1984:318) inom SP:s anläggningar, vilka för närvarande är ca 1600 inom Stockholms stad samt ett fåtal områden inom Stockholms län.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 67 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71700000 Övervakning och kontroll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen