721019-2023 - ResultatSverige-Västerås: Paramedicinska fordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ambulansfordon
Referensnummer: IN-IN22-0135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114120 Paramedicinska fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Storbilsambulans
Omfattning
Denna upphandling består av följande delar:
Del 1 - Bilaga 1- Kravspecifikation samt LCC kalkyl - Ambulans typ 1Del 2 - Bilaga 2 - Kravspecifikation samt LCC kalkyl - Ambulans typ 2
Köparen har option att köpa ytterligare en (1) styck ambulansfordon för vardera del i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Upphandlingen avser köpekontrakt i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.Benämns vidare som Avtal.
Volymuppgifter
Det beräknade antalet för framtida behov av Ambulans är en (1) styck för vardera del.
Köparen har option för köp av ytterligare en (1) Ambulans för vardera del.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114000 Specialfordon, 34114100 Utryckningsfordon, 34114121 Ambulanser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen