2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inköp av krafttransformatorer Station Järpås och Lovene
Beskrivning: Lidköping Miljö och Teknik AB avser att köpa in en (1) ny krafttransformator för att ersätta befintlig krafttransformator T51 i station Järpås. Lidköping Miljö och Teknik AB avser att köpa in två (2) nya krafttransformatorer för att ersätta befintlig krafttransformator T41 och T42 i station Lovene. Samtliga avser 40-10kV.
Intern identifierare: LIMTAB-EL-2025-001
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31170000 Transformatorer
Ytterligare klassificering (cpv): 31213200 Distributionstransformatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000