2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fri tandvård för barn och unga i Region Blekinge
Beskrivning: Upphandling av privata utförare som ska komplettera regionens uppdrag att att samtliga folkbokförda barn och ungdomar i Blekinge ges möjlighet att fritt välja tandläkare för allmäntandvård. Från 2025-01-01 är omfattning mellan 3 år och 19 års ålder.
Intern identifierare: RB2024-0523
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Fri tandvård för barn och unga
Beskrivning: Fr banrtandvård upp till 19 års ålder
Intern identifierare: Fri tandvård för barn och unga