72122-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Konsulttjänster samt beställarstöd för beläggningsarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster samt beställarstöd för beläggningsarbeten
BeskrivningUpphandlingen omfattar konsulttjänster avseende beställarstöd vid upphandling och genomförande av ramavtal för beläggnings- och mindre anläggningsarbeten. Konsulten ska kunna leverera beställarstöd genom hela kedjan från analys inför upphandling till avslut genom slutbesiktning och garantiuppföljning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKonsult inom beläggningar (beställning inkom 231101)
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91942:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311210 Konsulttjänster för vägar