Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Simhall Larslunda - Fönster- och dörrpartier
Referensnummer: TFN/2022:479
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun bjuder in att lämna anbud avseende nybyggnation av ny simhall på Larslunda IP.
Denna entreprenad avser: Fönster- och dörrpartier
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45421110 Montering av dörr- och fönsterkarmar, 45421111 Montering av dörrkarmar, 45421112 Montering av fönsterkarmar, 45421131 Montering av dörrar, 45421132 Montering av fönster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen