2. Förfarande
Förfarande
Titel: Parkeringsövervakning och fordonsflytt
Beskrivning: Upphandlingen omfattar parkeringsövervakning enligt lag (1987:24) om kommunal parkeringsövervakning m.m. och förordningen (1987:26) om parkeringsvakter i kommuner samt flyttning av fordon enligt förordningen (1982:198) om flyttning av fordon i vissa fall.
Intern identifierare: KS/2025:327
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
Ytterligare klassificering (cpv): 50118110 Bortforsling av fordon, 98351000 Parkeringsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000