721307-2023 - ResultatSverige-Strängnäs: Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Simhall Larslunda - Yttertak inklusive isolering
Referensnummer: TFN/2022:479
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun bjuder in att lämna anbud avseende nybyggnation av ny simhall på Larslunda IP.
Denna entreprenad avser: Yttertak inklusive isolering
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45320000 Isoleringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen