2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänst Fastighetsförvaltare
Beskrivning: Kommunen har idag elva (11) fastighetsförvaltare. Arbetsuppgifterna är att täcka upp vid frånvaro men också att bistå dessa förvaltare med bland annat inventering av lokalerna och myndighetskrav på dessa och att upprätta en prioriteringslista för att åtgärda eventuella brister som hittas.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70330000 Fastighetsförvaltning på arvodes- eller kontraktsbasis
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119842:Lot:1