721333-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse trädgårdsutrustning – Odling och plantering och grill
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOdling och plantering och grill
BeskrivningUpphandlingen avser också att göra inköp inom odling och plantering och grill och från en närliggande butik med gångavstånd och/eller via webbutik samt till förmånligare priser likt butiker Plantagen, Blomsterlandet, Bauhaus mfl.
Intern identifierare2025MKB-373
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Ytterligare om kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 16160000 Diverse trädgårdsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 14212400 Jord, 14212410 Matjord
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelStrukturerade malldokument MKB
BeskrivningSe FFU
Intern identifierare1679258-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelStrukturerade malldokument MKB (1)
BeskrivningSE FFU
Intern identifierare1679267-1
Huvudklassificering (cpv): 03451000 Växter