721353-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – Servicearbeten och mindre entreprenader - Murning och Plattsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Servicearbeten och mindre entreprenader - Murning och Plattsättning
Beskrivning: Ramavtal för murning och plattsättning.
Intern identifierare: 024/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Ramavtal för återkommande avrop av murning och plattsättning.
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Servicearbeten och mindre entreprenader - Murning
Beskrivning: Ramavtal för successiva avrop gällande murning.
Ytterligare klassificering (cpv): 45262522 Murning
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Servicearbeten och mindre entreprenader - Plattsättning
Beskrivning: Ramavtal för successiva avrop gällande plattsättning