721353-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – CNC-svarv – Femaxlig CNC-fräsmaskin
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFemaxlig CNC-fräsmaskin
BeskrivningInköp av ny femaxlig CNC-fräsmaskin fritt levererat till myndigheten på Lovön på anvisad plats. I leverans ingår också installation, driftprovning och driftgenomgång/utbildning för FRA:s personal. Avtal tecknas med en (1) leverantör.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42621100 CNC-svarv
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119143:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42620000 Svarvar, borr- och fräsmaskiner, 42600000 Verktygsmaskiner, 42000000 Industrimaskiner, 42623000 Fräsmaskiner