Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmaterial och ljuskällor
Referensnummer: KS 2022/1303
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31681410 Elmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av elmaterial och ljuskällor på ramavtal till Kristianstads kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31681410 Elmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen