72152-2018 - ResultatSverige-Örebro: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbaserat schemaläggningssystem till skolan
Referensnummer: Gy 479/2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning.
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande avtal gällande Webbaserat schemaläggningssystem till gymnasieskolorna till Örebro kommun.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48332000 Programvara för schemaläggning, 72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet, 72212332 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning, 72222300 IT-tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen