721579-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transportutrustning och transporthjälpmedel – Hyra av arbetsmaskiner- utrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyra av arbetsmaskiner- utrustning
BeskrivningVärnamo kommun tillsammans med Värnamo Energi inbjuder till anbudsgivning gällande ramavtal för hyra av arbetsmaskiner och utrustning. Produktgrupper: Byggmaskiner, anläggningsmaskiner, handverktyg, liftar, toalettvagnar, hygienbodar och vagnar, ställningar och stegar, skalskydd och säkerhet , el och klimat och tillbehör mm.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelHyra av maskiner
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89469:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon, 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 42000000 Industrimaskiner, 42600000 Verktygsmaskiner, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten, 43310000 Maskiner för väg- och vattenbyggnadsarbeten, 43320000 Utrustning för bygg- och anläggningsarbeten, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare