721655-2022 - ResultatSverige-Kalmar: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fiberlaser för urologiska behandlingar
Referensnummer: 2021-312
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av en (1) fiberlaser med tillbehör för urologiska behandlingar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33128000 Medicinsk laser för annat än kirurgi, 33169100 Kirurgisk laser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avsåg inköp av en (1) fiberlaser med tillbehör för urologiska behandlingar.