721697-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Site Alby Östra
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelSite Alby Östra
BeskrivningÅnge Kommun inbjuder Er att inkomma med en ansökan om att få lämna anbud i entreprenadupphandling site Alby Östra. Ånge Kommun kommer att upphandla avtal avseende entreprenör som ska anlägga infrastruktur inför exploatering av site Alby Östra. I projektet site Alby Östras åtaganden ingår bla. infrastruktur, såsom vägar, VA, dagvatten och anslutningar till väg 83 vilket bland annat innebär följande arbeten: - markarbeten och schakter - vägar, - ledningsarbeten och installationer, - terrängmodulering, - avverkning, - pumpanläggning - m.m. Ytterligare information om upphandlingsföremålet framgår av upphandlingsunderlaget med tillhörande handlingar.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106416:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten