Text som ska rättas i ursprungsmeddelandet
Avsnitt nummer: II.1.4
Plats där texten ska ändras:
Kort beskrivning
I stället för:
Upphandlingen avser ett ramavtal gällande storköksutrustning och installation, service, förebyggande underhåll(UH) samt reparationer på ny och befintlig utrustning.
Syftet med FU är att i förväg upptäcka och byta ut slitna delar som kan leda till driftstopp i köken.
Att utföra inventering och statusbedömning av maskinerna ingår även i uppdraget, vilket ligger till grund för vilka maskiner som ska lagas och/eller bytas ut.
2. Installation, UH och årlig service: avrop av installation vid köp av ny utrustning, löpande avrop av årlig service och FU samt akuta och felavhjälpande reparationsarbeten.
Avsnitt nummer: II.2.4
Del nr: 1
Upphandlingen delas upp på två anbudsområden:
2. Installation, service och FU: avrop av installation vid köp av ny utrustning, löpande avrop av årlig service och FU samt akuta oh felavhjälpande reparationsarbeten.
Ska det stå:
Del nr: 2