2. Förfarande
Förfarande
Titel: Containerhyra och transporter till kretsloppscentraler i Nacka kommun
Beskrivning: Uppdraget omfattar transport av det grovavfall som samlas in på beställarens tre (3) kretsloppscentraler till behandlingsanläggningar. I uppdraget ingår även att tillhandahålla och förvalta funktionella containrar för att förvara grovavfall som tas emot på kretsloppscentralerna samt tillhandahålla och förvalta komprimerande utrustning för att få effektivare transporter av avfallet som samlas in på kretsloppscentralerna, De tre (3) kretsloppscentraler som ingår i entreprenaden är: • Boo kretsloppscentral, Boovägen 30 Saltsjö-Boo. • Österviks kretsloppscentral, Saltsjöbadsvägen/Kretsloppsvägen. • Älta kretsloppscentral, Örkroken 15.
Intern identifierare: NVOA-2025-00299
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter, 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Containerhyra och transporter till kretsloppscentraler i Nacka kommun
Intern identifierare: Containerhyra och transporter till kretsloppscentraler i Nacka kommun