2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2023-1182 Revisionstjänster Salems kommun
Beskrivning: Upphandlingen avser revisionstjänster för Salems kommun. Uppdraget är att i enlighet med kommunallagen och god revisionssed i kommunal verksamhet vara sakkunnigt biträde till de förtroendevalda revisorerna av Salems kommuns nämnder och kommunstyrelse.
Intern identifierare: 23/120
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000