72199-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Forskningslaboratorietjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Non-targeted Mass Spectrometry-based Metabolomics Analysis in Human Plasma
Referensnummer: UH 2018/89
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
73111000 Forskningslaboratorietjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala University hereby invites you to submit a tender regarding a procurement of non-targeted mass spectrometry-based metabolomics analysis in human plasma, including:
1) Sample receipt and registration;
2) Non-targeted mass spectrometry-based metabolomics analysis in human plasma;
3) Delivery of results to customer;
4) Destruction of remaining samples.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 7 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
73111000 Forskningslaboratorietjänster, 85111810 Blodanalys, 85148000 Medicinsk analys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen