2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tåg 2027 Västtågen
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett samlat och inte uppdelbart åtagande avseende planering och drift av tågtrafik, ombordservice samt underhåll av de fordon som ska nyttjas inom Västtågen-systemet.
Intern identifierare: 1-23-23
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60210000 Kollektivtrafik med tåg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: MALL BÅT 202X v.2